Първа победа в контролите за Хебър, удари унгарския Сегед

Първа победа в контролите за Хебър, удари унгарския Сегед Избрана

И срещу тулския Арсенал играхме на мокър терен, но сега победихме И срещу тулския Арсенал играхме на мокър терен, но сега победихме Сайт на Арсенал-Тула
Емо Богданов 06.02.2019 | 18:53
(1 глас)
Футболистите на Хебър постигнаха първата си победа от досега изиграните общо четири контролни срещи в подготовката си. Третата поред проверка на футболистите на Николай Митов в Анталия бе срещу унгарския третодивизионен Сегед от едноименния южен град и завърши с 1:0. Автор на победния гол за Хебър бе Георги Недялков-Жилета, който бе точен в 53-та минута с брилянтен удар. Мачът бе изгледан от членът на управата на „зелените” Иван Папазов, който от вчера е в турската Ривиера.

Двубоят на спортен комплекс „Фанатик” се игра при слънчево време, но при мокър терен и изключително бурен и поривист вятър, което до голяма степен повлия и на качеството на играта и бе в ущърб и на двата тима.

През първата част нямаше чисти положения пред нито една от вратите. За Хебър най-близо до гола беше Дани Пехливанов, който в 32-та минута диагонално без малко не простреля противниковата мрежа.

След почивката и двата отбора заиграха по-открито, но и двата състава бяха коренно обновени след множеството смени. мачът стана по-двуостър и открит, а тогава и в двата тима бяха направени куп смени.

Унгнарците можеха да изравнят, но вратарят ни Димитър Пангев и колегите му от отбраната неутрализираха унгарската опасност.

И в тази контрола треньорът на хебърци Николай Митов даде възможност за изява на всичките си здрави футболисти.

Четвъртата контрола на хебърци е в събота. Тогава те излизат срещу беларуския Рух (Брест).