Хебър загуби с 1:3 от Монтана

Хебър загуби с 1:3 от Монтана Избрана

Емо Богданов 03.08.2019 | 20:17
(2 гласа)
С 1:3 загубиха футболистите на Хебър дербито с Монтана, а това бе първа загуба от началото на първенството за изминалите три кръга. Играта на стадиона в Брацигово бе изпъстрена с жълти картони, а гостите от Монтана владееха инициативата в голяма част от мача. Заради локвите по терена пазарджишките футболисти нямаше как да използват ефективно спортно-техническите си оръжия и физическите сблъсъци бяха определящи за много от единоборствата.

Резултатът бе открит в 41-а мин., когато зелената защита проспа Атанас Илиев и той изведе Монтана напред. Хебър се върна много бързо в мача. Пет минути след подновяването на играта на полувремето Тодор Чаворски разстреля Симеонов за 1:1. Хебърци сякаш бяха окрилени. Но много бързо Николай Цветков ги попари. Той направи пробив и след като първият му удар бе избит от Дебърлиев, Демона довкара коженото кълбо за 1:2. Монтана се разигра и натисна съперника, последваха няколко опасни ситуации пред нашата врата и в 62-а минута резултатът набъбна до 1:3 с гол на Николай Минков. Хебърци нямаха и психически, и физически сили да обърнат статуквото до края на редовното време. Сред зрителите на трибуните бяха кметът на Пазарджик Тодор Попов, президентът на Царско село Стойне Манолов и експрезидентът на Хебър допреди 7 години Борислав Даскалов.

Хебър: 1.Петър Дебърлиев, 4.Асен Георгиев, 7.Георги Андонов(61-Атанас Велев), 8.Андриан Краев, 11.Даниел Пехливанов, 15.Димитър Везалов, 24.Цветелин Тонев, 29.Янко Ангелов, 30.Божидар Васев, 91.Томислав Папазов, ж.к.(46-Октай Хамдиев ж.к.), 99.Тодор Чаворски.
Монтана: 55.Васил Симеонов, 3.Иван Михов, ж.к., 2.Валери Христов, 24.Преслав Петров, 5.Костадин Гаджалов, 20.Димитър Илиев, 10.Владимир Айтов, 8.Тони Тасев, ж.к., 9.Атанас Илиев, 16.Николай Цветков, 11.Николай Минков, ж.к.