Мондиал 2018:Мексико шокира германците и ги прати на Бразилия - 24novini.bg

Мондиал 2018:Мексико шокира германците и ги прати на Бразилия

Мексико направи най-голямата изненада до момента. Победа с 0:1 срещу световните шампиони Мексико направи най-голямата изненада до момента. Победа с 0:1 срещу световните шампиони
17.06.2018 | 20:05
(0 гласа)

Мексико шокира Германия и спечели първия си мач от Световното първенство с 1:0. Мексиканците играха изключително организирано и заслужиха победата. Лошата новина за световните шампиони е, че ако завършат на второ място в групата, което след днешната загуба е напълно възможно , на осминафинал ще срещнат победителя в група Е, което по предварителни прогнози ще бъде Бразилия.

Мачът започна равностойно. Германците владееха повече топката, но мексиканците също имаха своите шансове.

В 34-та минута мексиканците направиха мълниеносна атака и малко изненадващо откриха резултата.

Кедира загуби топката в центъра, а Мексико развиха атака с 3 подавания. Топката стигна до Чичарито, той подаде на Ирвинг Лозано, който финтира защитник и отбеляза в долния десен ъгъл на Нойер.

Германските футболисти реагираха като ужилени. Първо Томас Мюлер изпусна отблизо, а след това мощен удар на Тони Кроос от пряк свобеден удар беше брилянтно избит в гредата от вратаря на Мексико Гилермо Очоа.

Второто полувреме започна по същия начин Германия атакуваше, а Мексико използваше всяка възможност за бърза контраатака.

В 56-та минута Мескико изпусна златен шанс да удвои резултата. Отново мълниеносна контра, Чичарито опита да намери Карлос Вела в наказателното поле на Германия, но топката беше малко дълга за нападателя.

До края на мача вратата на Месксико беше под обсада, но до последният съдийски сигнал до промяна не се стигна.