Мондиал 2018: И Бразилия тръгна с фалстарт - 24novini.bg

Мондиал 2018: И Бразилия тръгна с фалстарт

Бразилия и Швейцария завършиха 1:1 в първия си мач от Световното Бразилия и Швейцария завършиха 1:1 в първия си мач от Световното
17.06.2018 | 23:14
(0 гласа)

5 кратният световен шампион Бразилия не успя да победи Швейцария в първия си мач от Мондиала. "Кариоките" поведоха в резултата, но допуснаха резултата да бъде изравнен.

В последният мач за деня от Световното първенство Бразилия и Швейцария завършиха 1:1 и разделиха точките.

Южноамериканците откриха резултата със страхотен удар на Филипе Коутиньо в 20-та минута.

Бразилците имаха пълно надмощие през цялото полувреме, но изпуснаха много изгодни ситуации. В пропуските се отличиха Неймар, Коутиньо и Габриел Жезус.

Швейцарците не се огънаха от натиска на именития си съперник. "Кръстоносците" успяха да изравнят в 50-та минута. Стивън Цубер отбеляза с глава, след асистенция на Джердан Шакири от корнер.

При изравнителния гол бразилците имаха претенции, че Цубер е извършил нарушение при отбелязването на попадението.

До края на мача беше цяло чудо, че Бразилия не успя да отбележи втори гол. Футболистите на треньора Тита обсадиха вратата на Швейцария, но не успяха да стигнат до победен гол.

След изиграването на мачовете в групата лидер е Сърбия с 3 точки. Второ и трето място делят Бразилия и Швейцария. На последното място е Коста Рика.