Милан победи Лудогорец по италиански с 1:0 - 24novini.bg

Милан победи Лудогорец по италиански с 1:0

Футболистите на Милан победиха Лудогорец и съхраниха сили за дербито с Рома в неделя Футболистите на Милан победиха Лудогорец и съхраниха сили за дербито с Рома в неделя
23.02.2018 | 01:18
(0 гласа)

Отборът на Милан победи българския шампион Лудогорец с 1:0 и продължи напред в турнира Лига Европа.

Домакините си бяха осигурили комфортен аванс от първия мач в Разград и без да хвърлят огромни усилия, постигнаха това от което имаха нужда.

Лудогорец започна добре, но италианците бързо взеха инициативата и овладяха мача. Последваха няколко добри атаки за Милан. При една от тях, в 21-та минута Кутроне центира отляво и Фабио Борини отбеляза гол за червено-черните от Милано 1:0.

Домакините бяха наясно, че този резултат напълно решава изхода от двубоя и дадоха инициативата на българите. Няколко добри атаки на Лудогорец до края на полувремето, но без резултат.

През второто полувреме, събитията не се промениха особено. Лудогорец владееха топката в половината на Милан, а италианците контраатакуваха.

Зелените от Разград имаха положения в 83-та минута чрез Швиерчок и в 87-та след фаул изпълнен от Натанаел, но до промяна в резултата не се стигна.

Така отборът на Милан постигна това, от което имаше нужда и съхрани сили за дербито с Рома от италинската Серия А в неделя. Българският шампион приключи участието си в Лига Европа и също ще концентрира усилията си в местния шампионат. Лудогорец гостува на Ботев Пловдив в понеделник.