Голдън Стейт измъкна победата в първия мач от финала на запад в НБА - 24novini.bg

Голдън Стейт измъкна победата в първия мач от финала на запад в НБА

Голдън Стейт Уориърс поведе във финалната серия на запад с 1:0 Голдън Стейт Уориърс поведе във финалната серия на запад с 1:0
15.05.2018 | 11:44
(0 гласа)

Шампионът от миналия сезон в НБА Голдън Стейт Уориърс измъкна победата срещу Хюстън Рокетс в първия мач от финалната серия в Западната конференция в НБА.

Баскетболистите на Уориърс спечелиха двубоя като гост със 106:119.

До края на втората част нито един от двата отбора не успя да поведе сериозно в резултата, На почивката резултата беше равен 56:56.

Силни минути за Голдън Стейт Уориърс в средата на третата четвърт донесе и най-голямата преднина от 13 точки в полза на гостите.

В началото на последната част баскетболистите на Хюстън опитаха да стигнат до обрат и намалиха изоставането си до само 4 точки. За повече не им стигнаха силите и отново допуснаха шампионите от Голдън Стейт да вземат преднина и да спечелят първия мач от серията.

Най-резултатен за победителите беше Кевин Дюрант с 37 точки. 28 т. за успеха добави Клей Томпсън. За Хюстън 41 точки вкара Джеймс Хардън, но те се оказаха недостатъчни за нещо повече в мача.

Серията продължава с мач на 17 май отново в Хюстън. След това серията се мести в Оукланд Калифорния, където Голдън Стейт Уориърс са домакини в следващите 2 мача.